Lexime me interes

Le t'ju prezantoj me Biblėn
Le ta zėmė se keni lexuar shumė pak nga Bibla. Nuk jeni familiarizuar me Biblėn, por dėshironi tė mėsoni rreth saj. Ky libėr ėshtė shkruar qė t'ju ndihmojė tė mėsoni rreth Biblės me pėrshkrime tė lexueshme dhe tė kuptueshme, qė trajtojnė tamam thelbin e ēėshtjes.

Pėrgjigje pėr Dėshmitarėve tė Jehovait
Vepėr polemike kundėr gabimeve tė Dėshmitarėve tė Jehovait. Shkruar nė njė mėnyrė tė qartė dhe tė drejtpėrdrejtė.

Jezusi mė shumė se Profet
"E di se Krishti ma ka shndėrruar jetėn dhe se nėpėrmjet tij kam gjetur paqen qė nuk mund ta gjeja gjetiu." Nga Indonezia, Pakistani dhe Zanzibari me prejardhje tė pasur dhe tė varfėr nga familjet e devotshme myslimane dhe nga shtėpitė islame vetėm me emėr, 15 histori tė vėrteta pėr individėt qė gjetėn falje, liri, dhe jetė tė re nėpėrmjet Jezu Krishtit.

Albanian WebHost
Cilësi më e lartë ēmime më të Lira Për vetëm $20 në vit ju mund të vendosni faqen tuaj në internet. Ky plan përfshin 100mb hapësirë në server-at tanë, dhe 1000mb transferim informacioni..
 
**********************
 
Our host site Të Krishterët Përgjigjen makes available hundreds of pages with resources for those who understand English.
Kryefaqja | Website | Kush Jemi | Ndihmesë | Të Rejat | Kontakt | Kërko