Kultet

Mateu 24:24 Sepse do tė dalin krishtėr tė rremė dhe profetė tė rremė, dhe do tė bėjnė shenja tė mėdha dhe mrekulli tė tilla aq sa t'i mashtrojnė, po tė ishte e mundur, edhe tė zgjedhurit.

Kultet janė pjesė e systemit tonė. Ata janė gjithandej. Disa nga kultet janė me njė rritje tė gjėre e disa jo, por tė gjithė janė tė rremė. Disa prej tyre janė magjepsės nė mėnyrėn se si organizatat e tyre operojnė, dhe besojnė. Mėsoni mė shumė nė artikujt e mėposhtėm, se cilat janė karakteristikat e njė kulti dhe nga ndryshojnė ata nga krishterimi parimor.

Grupet Fetare

Karakteristikat

Pėr njė informacion mė tė gjėrė rreth grupeve fetare, do ju inkurajonim tė lexonit librin "Mashtruesit" nga Josh McDowell dhe Don Stewart.

Kryefaqja | Website | Kush Jemi | Ndihmesë | Të Rejat | Kontakt | Kërko