NDRYSHOJE BOTĖN ME ANĖ

LUTJES


Wesley L. Duewel

Pėrktheu: Valbona Lulo

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nė kėtė libėr, Dr. Duewel, njė ish misionar nė Indi, jep premtime specifike Biblike qė kanė tė bėjnė me rritjen personale, ndėrmjetėsimin, dhe betejėn frymėrore. Duke pėrdorur shembuj tė pėrgjigjeve tė lutjeve nė misionet e tij, Duewel tregon se si njė i Krishterė i zakonshėm mund tė pėrdoret fuqishėm nga Perėndia ndėrkohė qė lutet pėr misionarėt, politikanėt, dhe njerėzit nė mbarė botėn.

Nga Wesley L. Duewel, 222 faqe,
Botuar nė shqip nga H-T Print
-------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

PĖRMBAJTJA

TITUJT

Hyrje

 1. Perėndia dėshiron qė ti tė lutesh

 2. Perėndia po tė pėrgatit korrjen

 3. Ti ke nevojė pėr njė fuqi qė nuk e imagjinon

 4. Njė autoritet nė dispozicioni Tėnd

 5. Jezusi lutet pėr ty

 6. Shoku i lutjes jeton nė ty

 7. Ndihma e engjėjve

 8. Me anė tė lutjes arrin tek Perėndia

 9. Hyrje e lirė

 10. Mbreti tė ofron ēelėsat

 11. Njė zinxhir lutjesh

 12. Tė mbjellėsh me lot

 13. Agjėrimi forcon lutjen

 14. Autoriteti i lutjes

 15. Autoriteti i besimit

 16. Prova

 17. Ti mund tė shpartallosh dhe tė lidhėsh Satanin

 18. Lavdėrimi yt mund tė dėbojė Satanin

 19. Premtimi ėshtė pėr ty

 20. Elia ishte si ty

 21. Perėndia dėshiron qė ti t'i pėrgatisėsh rrugėn

 22. Si tė pėrgatisėsh rrugėn e Zotit?

 23. Tė jetosh njė rizgjim

 24. Vėshtro lutjen e Jezusit dhe tė Palit!

 25. Lutja jote do tė sjellė fryt nė botė

 26. Kėmėngulja nė lutje

 27. Si tė kėmėngulėsh nė lutje

 28. Tė luftosh me anė tė lutjes

 29. Lutja: Njė investim

 30. Lutje qė nuk do tė humbasin

 31. Koha vetjake nė lutje

 32. Si tė lutesh pėr njė individ

 33. Lista lutjesh

 34. Si tė biesh dakort nė lutje

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Shkarko njė kopje tė kėtij libri nė format PDF
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kryefaqja | Website | Kush Jemi | Ndihmesë | Të Rejat | Kontakt | Kërko