Adobe Arcobat
Ndihmesė pėr tė instaluar Acrobat Reader

Adobe Acrobat Reader ėshtė njė program i cili mund tė startohet nga njė browser (p.sh. Internet Explorer) dhe mundėson hapjen apo shtypjen (printimin) e leksioneve, artikujve apo librave, tė cilat janė nė formatin PDF. Nėse doni tė mėsoni mė shumė pėr formatin PDF, mund tė klikoni kėtu. Programi Acrobat Reader ofrohet falas nga faqja zyrtare e Adobe, si pėr platformėn Windows, ashtu edhe pėr Macintosh. Duke klikuar kėtu, mund tė filloni ta instaloni nė kompjuterin tuaj.

 

 

 

 


Kryefaqja | Website | Kush Jemi | Ndihmesë | Të Rejat | Kontakt | Kërko